Blond, rude, czarne czy brązowe – jaki kolor włosów mi pasuje

Dla wielu kobiet włosy mają ogromne znaczenie. Nic dziwnego gdyż jest to jeden z głównych atrybutów naszej kobiecości. Również jeden z najważniejszych środków budowania własnego wyglądu.

Dzisiaj zmiana koloru włosów nie jest niczym trudnym. Pytanie pojawia się w momencie wyboru farby w salonie fryzjerskim.

 

Fryzura  ukoronowaniem naszego wizerunku

 

Ważne jest abyśmy zapytały się siebie jak chcemy wyglądać. Nie zawsze jesteśmy świadome jak jesteśmy odbierane przez nasze otoczenie.

Fryzura może sprawiać wrażenie zuchwałości lub grzeczności, kobiecości lub chłopięcości, siły lub delikatności, dzikości lub przystosowania, chaotyczności lub kontroli nad wszystkim.

Każda fryzura ma wiele poziomów symboli, takich jak: kolor i kształt, krój i gęstość włosów.

Wszystkie te elementy mają na siebie wzajemny wpływ, a efekt tego oddziaływania jest bardzo indywidualny.

 

KOLOR a nasz wizerunek

 

Każdy z nas ma pewne wyobrażenia o ludziach z włosami blond, rudych, brunetach lub tych z włosami kruczoczarnymi.

Mówi się, że blondynka łatwo „wpada w oko”, jest to spowodowane jest faktem, że ludzie automatycznie zwracają uwagę na jasne kolory. Włosy blond widać daleka jak flagę. Włosy blond mogą oddziaływać na wiele sposobów. Blondynka może wyglądać niewinnie, anielsko, szczerze, przystępnie, sympatycznie, zmysłowo, naiwnie, na zagubioną, uległą, pełna rezerwy, wyrachowaną, skrupulatną, tanią szlachetną. A jak ty chciałabyś wyglądać?

Rudy kolor włosów to najrzadziej na świecie spotykany naturalny kolor włosów (tylko 2% populacji). Rudy kolor kojarzy się z zuchwałością, gwałtownością, indywidualnością i zmysłowością. Rudzielec zawsze wygląda tak jakby planował jakąś psotę. Nie można jednak zaszufladkować tych osób według jednego kryterium. Kojarzy się z nimi mnóstwo cech: są samowolne, dowcipne, niekonwencjonalne, teatralne, naturalne, chłopięce, łobuzerskie, ciepłe, uparte, mające silną wolę, pełne temperamentu, płomienne, nieobliczalne, godne miłości, śmieszne, bardzo żywe, namiętne, pewne siebie…

Kobieta o czarnych włosach nie będzie spragnionym oparcia kobieciątkiem. Jest nieustępliwa. Jej włosy w zależności od rodzaju fryzury sygnalizują: siłę, chłód i dominację, ale też tajemniczość, dramatyczność, groźbę, rasową urodę i dzikość.

Brunetka natomiast nie da się zaklasyfikować według jednego schematu. Nie rzuca się w oczy tak szybko jak kobieta o włosach blond lub rudych i dlatego często czuje się jak szara myszka. Blondynki narzekają, że często nie są traktowane poważnie z względu na kolor włosów, i że rzadko kiedy dostrzega się ich osobowość. Tego problemu brunetki nie mają. Ich kolor włosów pojawia się jednocześnie, a nawet najpierw dostrzega się ich piękne oczy albo czarujący uśmiech. Włosy brązowe stwarzają wiele możliwości oddziaływania, nie ograniczonych schematami. Brunetka może wyglądać: elegancko, naturalnie, bardzo rasowo, zmysłowo, zimno, delikatnie, na osobę silną lub zdystansowaną albo przystępną – to znaczy dokładnie tak, jak tego chcesz.

 

Jak dobrać odpowiedni kolor włosów

 

W doborze koloru włosów najważniejsze jest, by pasował do twojego typu urody. Nasz naturalny kolor pasuje do nas idealnie. Co nie znaczy, że nie możemy go polepszyć. Delikatne wzmocnienie barwy, rozjaśnienie go, a nawet całkowita zmiana sprawi, że fryzura będzie pełna życia. Trzymajmy się jednak swojej rodziny kolorów.

Jeżeli nie wiesz, jakie kolory ci pasują, to proponuję byś wybrała się na analizę kolorystyczną. Wizażysta przy pomocy kolorowych chust określi, jakie kolory sprzyjają twojej urodzie, a jakich powinnaś unikać.

 

Kolor włosów a rysy twarzy

 

Kolor włosów ma wpływ także na rysy twarzy. Jasne barwy rozmywają nieco rysy twarzy. Zbyt jasne sprawiają, że twarz jest bezbarwna i płaska. Z drugiej strony, jasne odcienie tuszują kanciaste rysy twarzy i zmarszczki. Jasne pasemka umieszczone na skroniach rozszerzają optycznie wąskie czoło, policzki i podbródek. a umieszczając je nad niskim czołem możesz je wydłużyć. Ciemne kolory wyostrzają rysy. Ciemne pasemka mogą spowodować, że okrągła twarz, często postrzegana jako dziecinna, będzie wyglądać poważniej.

Wybór koloru włosów jest pierwszym najważniejszym krokiem do stworzenie niepowtarzalnego i wysublimowanego naszego wizerunku. Dlatego poświęćmy chwilę by ta decyzja była przemyślana. Często jest tak, że jest nam samym bardzo trudno popatrzeć na siebie z dystansem i odnaleźć swoje piękno. Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy profesjonalistów: wizażysty, stylisty fryzur czy kreatora wizerunku, by nabrać pewności, że zmiana koloru włosów czy formy fryzury jest dobrym pomysłem i podejmowane próby doskonalenia własno wyglądu idą w dobrym kierunku.